niedziela, 10 lutego 2013

Chiński Rok Węża – praca, kariera, życie zawodowe - czym się kierować: zimna krwią czy intuicja?

Zgodnie z chińskim kalendarzem rok 2013 będzie Rokiem Węża. W kulturze Państwa Środka, trwającej nieprzerwanie od 4000 lat uważa się, że w tym roku sukces odniosą ludzie postępujący według zimnego rozsądku i kalkulujący logicznie, a nie osoby kierujące się uczuciami i emocjami. 

Czy coś w tym jest? Jak to się odnosi do spraw zawodowych?

Kiedy emocje związane z pracą biorą górę, ciężko nam je opanować: jeśli coś lub ktoś nas ogranicza, denerwuje, brakuje nam rozwoju, wyzwania lub po prostu pieniędzy, możemy być podenerwowani. Więc szukamy lepszej pracy i – zbyt często … działamy niekonsekwentnie, pośpiesznie, „z doskoku”, nie jest nam łatwo przyswoić wszystkie informacje, które do nas docierają, ale z drugiej strony powinniśmy podjąć właściwą decyzję i działania.

Jak się zachować, gdy wyczekiwany telefon od rekrutera dzwoni w najmniej odpowiednim momencie? Co zrobić, jeżeli mijają tygodnie, a poszukiwanie pracy nie przynosi pożądanych rezultatów?

Wiemy, co radzą w tym roku Chińczycy, ale tak naprawdę każdy potrzebuje planu działania dla siebie, który sprawdzi się w sytuacjach wyjątkowych.

Zapraszamy do podzielenia się swoim podejściem do spraw zawodowych: czy kierujecie się intuicją, czy chłodno kalkulujecie? I jakie są tego wyniki?
Będziemy o tym pisać na naszych stronach! Autorzy tekstów opisujących ciekawą sytuację przynajmniej z jednym przykładem wezmą udział w losowaniu jednego iPhone5.

Czekamy na Wasze zgłoszenia i opisy przez naszego
- bloga (poniżej w komentarzach)
lub bezpośrednio - e-mailowo forum (@) 8careers.eu

Zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz